• Uždaryta
  • atsiliepimai
  • 211 vartotojų peržiūrėjo
  • 0 Pridėta

Podologijos klinika Vilniuje » Nuospaudos gydymas konservatyviomis ir chirurginėmis priemonėmis. Nuospaudos gali būti skausmingos atsirandančios trinant ant lengvai pažeidžiamos odos vietos. Po tokiu modifikuotu odos sluoksniu kaupiasi skystis, kuris kaip pagalvė apsaugo apatinius sluoksnius nuo trinties. Dėl to po pūsle susiformuoja naujas odos sluoksnis, kurio viduje esantis skystis palaipsniui reabsorbuojamas.

Dažniausiai nuospaudos atsiranda ant padų ir ant kulnų, avint nepatogius batus ar netinkamas kojines. Vaikams nuospaudos gali atsirasti ant delnų ir prie pirštų pagrindo.

Nuospaudos atsiradimo priežastys.

» Ilgalaikė odos trintis ant grubaus paviršiaus, o drėgmė dal labiau sustiprina trinties poveikį.
» Eisenos sutrikimai, dėl kurių einant pėdai taikomas padidėjęs spaudimas.
» Padidėjęs odos pažeidžiamumas (pavyzdžiui, kai trūksta vitaminų).
» Nepakankamas oro tiekimas odai. Taip dažnai nutinka reguliariai naudojant sintetines kojines ar pėdkelnes.
» Reguliarus didelis krūvis kojoms (šokant, sportuojant).
» Per didelis kojų arba viso kūno prakaitavimas.
» Grybelinės ir virusinės odos infekcijos.
» Prasta pėdų higiena.

Nuospaudos ant rankų dažniausiai atsiranda dėl žmogaus pomėgio, profesijos ar gyvenimo būdo. Ant delnų nuospaudos gali atsirasti mankštinantis ant horizontalios juostos, važinėjant dviračiu ar dirbant su įvairiais įrankiais. Nuospaudos ant pirštų dažniausiai atsiranda grojant gitara. Ant alkūnių – sėdimo darbo metu, kai žmogus nuolat remiasi alkūnėmis į stalą.

Nuospaudos atsiradimo simptomai

» skausminga pažeistos odos vieta, užpildyta skysčiu;
» skausmas, patinimas, odos paraudimas;
» nutrynimas nepatogiais batais ir kojinėmis.

Ką tu gali padaryti?
Jei esate nėščia, kreipkitės į gydytoją dėl saugaus skausmą malšinančio ir vaisto paskyrimo. Jei nuospauda plyšta savaime, nuplaukite vietą muilu ir vandeniu, apsaugokite plonu sluoksniu antibakterinio tepalo ir apvyniokite tvarsčiu.

Ką gali padaryti gydytojas?
Kreipkitės į gydytoją, jei odos plotas aplink nuospaudą yra patinęs, skausmingas ir uždegęs, atsiranda pūlingų išskyrų. Gydytojas Podologas išvalys ir kompetentingai sutvarstys žaizdą. Taip pat parodys, kaip tai padaryti patiems. Jei reikia, jums bus paskirti vietiniai arba geriamieji antibiotikai. Be to, podologas turi atmesti Stivenso-Džonsono sindromą – retą, bet potencialiai pavojingą uždegiminį sutrikimą, dėl kurio ant odos atsiranda pūslių, nesukeltos trinties.

Nuospaudos komplikacijos

Pačios nuospaudos nekelia pavojaus žmogaus sveikatai, nors gali sukelti skausmą, kai kuriais atvejais labai stiprų. Tačiau jų komplikacijos gali padaryti didelę žalą organizmui. Tarp galimų komplikacijų yra: audinių infekcija, pūlingos ir negyjančios nuospaudos ir labai retais atvejais gangrena.

Nuospaudos diagnozė

Diagnozę nustato podologas (gydantis pėdų ligas), remdamasis apžiūra. Jei gydytojas įtaria, kad nuospaudos susidarymo priežastis buvo bet kokios ligos buvimas, pacientas taip pat siunčiamas pas endokrinologą, flebologą, ortopedą ar neurologą.

Nuospaudos gydymas

Gydymas gali būti konservatyvus ir chirurginis. Konservatyvi terapija apima specialių pleistrų, kremų, skysčių ar tepalų skyrimą, kurie minkština odą ir prisideda prie laipsniško nuospaudų ištirpimo. Papildomai gali prireikti vartoti antibakterinius ir (arba) antivirusinius vaistus. Sudėtingesniais atvejais nuospaudos gali būti pašalintos skystu azotu, specialiu aparatu arba lazeriu.

Chirurginė operacija atliekama tuo atveju, kai darinio negalima pašalinti konservatyviais ar fizioterapiniais metodais arba infekcija prasiskverbė į minkštojo nuospaudos audinio sieneles. Nuospaudos išpjaunamos skalpeliu, pašalinant keratinizuotą odą, o tada gydoma žaizda.

Sveikos pėdos be nuospaudų – Nuospaudos prevencija.

Prevencinės priemonės pirmiausia reiškia, kad reikia laiku gydyti ligas, kurios gali turėti įtakos odos kokybei ir padaryti ją pažeidžiamesnę. Taip pat būtina pilnavertiškai maitintis, nepamiršti kasdienės pėdų higienos ir stebėti vitaminų ir mineralų balansą organizme.

Jei nuospaudos jau susiformavo, tai kuo anksčiau kreipsitės į mus pradėti jas gydyti, tuo greičiau bus pasiektas rezultatas, daug sunkiau yra atsikratyti apleistų nuospaudų. Podologijos klinika Vilniuje visada yra pasirengusi jums padėti.

Darbo valandos

  • Pirmadienį
  • 9:00 am7:00 pm
  • Antradienį
  • 9:00 am7:00 pm
  • Trečiadienį
  • 9:00 am7:00 pm
  • Ketvirtadienį
  • 9:00 am7:00 pm
  • Penktadienį
  • 9:00 am7:00 pm
  • Šeštadienį
  • Uždaryta
  • Sekmadieni
  • Uždaryta