1. «Paslaugos ieškovas»
  2. Gydomasis nugaros masažas
Gydomasis nugaros masažas

Gydomasis nugaros masažas: nauda ir atlikimo indikacijos.

Gydomojo masažo nauda Neįmanoma pervertinti nugaros masažo svarbos žmogui. Tačiau tai turėtų daryti tik profesionalas. Tinkamai veikiant, teigiamas poveikis odai ir poodiniam riebalų sluoksniui, sąnariams, raumenų audiniams, raiščiams.

Jei patikėsite nugarą žmonėms, kurie nežino pagrindinių masažo taisyklių, galite sau pakenkti. Juk stuburo sritis yra pažeidžiama, todėl pirmiausia reikėtų įsitikinti masažuotojo kvalifikacija ir jo darbo patirtimi.

Gydomasis nugaros masažas teikia nauda nugarai ir stuburui.

Net ir nesant stuburo problemų, specialistai sveikatos problemų neturintiems žmonėms pataria kartą per metus atlikti masažo kursą. Šio masažo pagalba galima normalizuoti daugumos organizmo sistemų darbą tokiu kaip: kvėpavimo takų, limfines, nervines, kraujotakos. Todėl po masažo daugelis jaučia naujų jėgų antplūdį.

Kūno veikimo mechanizmas:

» esant mechaniniam dirginimui, centrinei nervų sistemai perduodami signalai, kurie sukelia kūno organų ir sistemų atsaką;
» nuo nugaros paviršiaus pašalinamos negyvos odos ląstelės, tai skatina riebalinių liaukų veiklą;
» pašalinamas kraujo sąstingis venų sistemoje, pagerėja odos kraujotakos procesas, pagerėja poodiniai riebalai;
» pakyla vietinė temperatūra, todėl medžiagų apykaitos ir fermentiniai procesai pradeda vykti greičiau;
» gerina odos aprūpinimą deguonimi.

Masažo procedūros teigiamai veikia raumenų ir kaulų sistemos būklę. Jis padidina raumenų skaidulų elastingumą, o pieno rūgštis juose nesigamina. Padidėja raumenų kraujotaka, jie geriau prisotinami deguonimi.

Gydomasis nugaros masažas leidžia:

✪ sumažinti raumenų nykimą;
✪ sulėtinti raumenų atrofijos procesą;
✪ stiprinti raiščius;
✪ pagerinti periferinio kraujo tiekimo procesą;
✪ pagreitinti sąnarių efuzijos, kitų patologinių nuosėdų rezorbciją.

Atliekant kompetentingą masažą, normalizuojamas nervų sistemos darbas. Stimuliuojamas nervų galūnėlių laidumas, stiprinami ryšiai tarp raumenų ir smegenų žievės, vidaus organų, kraujotakos sistemos. Profesionalus masažas leidžia pagerinti nugaros audinių trofizmą, malšinti skausmą arba kiek įmanoma jį sumažinti.

Masažas veikia širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, aktyvina rezervinių kapiliarų darbą: jei prieš masažo procedūras 1 mm2 odos tenka apie 30 aktyviai dirbančių kapiliarų, tai po jų jau daugiau nei 1000.

Taip skatinamas tiek masažuojamos vietos, tiek visų gretimų vietų aprūpinimas krauju. Dėl šio poveikio galima sumažinti sisteminės ir plaučių kraujotakos spūstis.

Gydomasis nugaros masažas padeda:

✪ atsikratyti stuburo kreivumo pradiniuose etapuose;
✪ sumažinti nugaros ir kaklo skausmą, kurį sukelia netinkama laikysena;
✪ išlaikyti gerą raumenų formą net ir sėdint;
✪ užkirsti kelią nutukimo vystymuisi;
✪ atsikratyti plokščiapėdystės vaikams iki 14 metų;
✪ padidinti efektyvumą;
✪ pašalinti raumenų hipertoniškumą.

Mažai kas žino, bet masažas stimuliuoja organizmo apsaugos darbą. Tai padeda kovoti su virusinėmis ligomis.

Su stuburo išlinkimu masažo pagalba atstatomas raumenų tonusas. Profesionalas masažuoja raumenis taip, kad įtemptoje pusėje raumenys atsipalaiduotų, o atsipalaidavusioje – įgautų tonusą.

Esant stuburo kreivumui, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į specialisto kvalifikaciją. Netinkama technika gali pabloginti būklę. Svarbu atsiminti, kad įgaubtoje pusėje, esant išlinkimui, raumenys yra įtempti, o išgaubtoje – pernelyg atsipalaidavę. Todėl svarbu, kad masažuojant įgaubtoje pusėje būtų naudojamos atpalaiduojančios technikos, o išgaubtojoje – tonizuojančios.

Pasidalinkite šiuo straipsniu:
Avataras

Ieskovasadmin

Registruotas narys nuo:  2022-08-09