1. «Paslaugos ieškovas»
  2. Koki akumuliatorių pirkti
Akumuliatorius kas tai yra ir kurį akumuliatorių geriau pirkti

Susidūręs su šiuolaikiniais akumuliatorių tipais, nebėra taip sunku nuspręsti, kuri akumuliatorių geriau pirkti. Pažodžiui taškas po taško apibūdinkime, kaip išsirinkti automobilio akumuliatorių.

Koki akumuliatorių pirkti?

Pasirinkite tinkamą akumuliatoriaus tipą. Akivaizdu, kad įprasto automobilio aptarnaujamo akumuliatorius vienintelis privalumas – maža kaina. Tokie akumuliatoriai vis dar gaminami, tačiau ilgai eksploatuojant automobilį akumuliatoriaus taupymas greičiausiai neatsipirks.

Palyginti senam automobiliui geriausias pasirinkimas – mažai priežiūros reikalaujantis akumuliatorius arba, jei negaila pinigų, hibridas. Ypač jei vairuojate automobilį nereguliariai, o su amžiumi susijusi kontaktų oksidacija elektros sistemoje išprovokuoja srovės nuotėkį.

Priežiūros nereikalaujantys „kalcio“ akumuliatoriai gali būti montuojami ir į paskutinių dešimties metų gamybos automobilius – elektronika neturėtų leisti jų visiškai išsikrauti. Taip, to nenutiks, jei automobilį eksploatuosite reguliariai ir ištisus metus.

Bet jei automobilyje yra paleidimo / sustabdymo sistema ar kažkas panašaus, be AGM akumuliatoriaus neapsieisite. Jei pirkti per brangu, ieškokite EGB tipo akumuliatoriaus, tačiau būkite pasiruošę, kad jis praras talpą anksčiau nei įdėtas į automobilį gamykloje.

Ir jei automobilių gamintojas pasirinko naudoti gelinį akumuliatorių, neturėtumėte naudoti kito tipo pakaitalo – kad ir kokios patrauklios būtų jo savybės.

Sužinokite akumuliatoriaus nustatymus.

Apie įtampą net nekalbama – „arba“ iš viso negali būti: automobiliams buvo priimtas 12 voltų standartas. Yra dar du svarbūs: akumuliatoriaus talpa, matuojama ampervalandėmis (Ah), ir paleidimo srovė. Jis taip pat vadinamas starterio, šalto slinkties srove arba CCA (cold cranking amp). Nuo jo dydžio priklauso, kokia jėga starteris gali pasukti variklį šaltą rytą. Pasirinktam akumuliatoriui šis parametras turi būti bent jau ne mažesnis nei originalios baterijos. Bus aukščiau – dar geriau.

Tačiau geriau nesijaudinti dėl akumuliatoriaus talpos. Kyla didžiulė pagunda įsigyti bateriją, kuri su panašiais matmenimis sukaupia daugiau elektros energijos. Jei vietoj standartinės 60 Ah jo 65 Ah talpa nėra bloga, 10 procentų skirtumas yra priimtinas ir nesukels neatitikimų automobilio borto sistemos ir paties akumuliatoriaus veikime. Tačiau eksploatuojamam automobiliui didesnės pasiūlos tiesiog nereikia – jei jis kasdien užsiveda kaip laikrodis.

Patikrinkite akumuliatoriaus poliškumą.

Bet kuri baterija turi „pliusą“ ir „minusą“, todėl jungiantis svarbu jų nesupainioti. Tačiau automobilių akumuliatoriuose gnybtai yra skirtingai. Jei pažvelgsite į akumuliatorių iš priekinės pusės (tą, prie kurios yra arčiau gnybtai), o „pliusas“ bus kairėje, tai yra „tiesaus“ poliškumo baterija. Paprastai jo rodyklėje yra skaičius 1 arba raidė L; tokios baterijos visų pirma įrengiamos buitiniuose automobiliuose. Kai teigiamas gnybtas yra dešinėje, poliškumas laikomas „atvirkštiniu“ (su žymėjimais 0 arba R), jis naudojamas daugelyje Europos automobilių. Ir daugumoje amerikietiškų automobilių yra sumontuoti akumuliatoriai su gnybtais šoninėje sienelėje!

Teoriškai galima montuoti vienokio tipo akumuliatorius vietoj kito – jei leidžia automobilio išdėstymas ir akumuliatoriui tinkamas laidų ilgis. Tačiau lengviau nesudaryti problemų sau, nes didieji gamintojai gamina baterijas su abiem poliais, tereikia nusipirkti tinkamą.

Nepamirškite terminalo dydžių. Taip pat baterijos skiriasi kontaktų dydžiu. Pavyzdžiui, Euro Type 1 „teigiamas“ ir „neigiamas“ gnybtų skersmuo yra atitinkamai 19,5 ir 17,9 mm, o Asia Type 3 – 12,7 ir 11,1 mm. Jei bateriją su plonais kontaktais vis tiek galima kažkaip prijungti per adapterio žiedus, maži vielos galiukai tiesiog netilps ant storų gnybtų.

Galiausiai, yra ir kitų baterijų dizaino skirtumų. „Europiečiams“ gnybtai dedami taip, kad neišsikištų už viršutinio korpuso dangtelio, o štai „azijiečiams“ jie tarsi „išauga“ iš korpuso – be jokios apsaugos. Dėl to gali skirtis ne tik baterijų „nutūpimo“ matmenys, bet ir tarpusavyje nesuderinami jų tvirtinimo po gaubtu būdai.

Avataras

Agrovartai

Registruotas narys nuo:  2023-03-03

Pagrindinė mūsų veikla - prekyba padangomis, akumuliatoriais, diržais ir žarnomis. Pas mus rasite prekių skirtų tiek pramonei, tiek ir žemės ūkio technikai.