1. «Paslaugos ieškovas»
  2. Nekilnojamas turtas
  3. Profesija Nekilnojamojo turto brokeris
Profesija jūsų nekilnojamojo turto brokeris

Nekilnojamojo turto brokeris dirba tik su nekilnojamuoju turtu. Nekilnojamojo turto rinka negali egzistuoti be tarpininkų: tų, kurie padeda pirkti, parduoti ar išsinuomoti kvadratinius metrus. Be to, visuotinai pripažįstama, kad tuo užsiima tik makleriai, tačiau iš tikrųjų yra dar viena niša – tarpininkavimas nekilnojamojo turto sandoriuose.

Ką veikia nekilnojamojo turto brokeris?

Nekilnojamojo turto brokeris yra specialistas, lydintis sandorius nekilnojamojo turto sandorių srityje. Jis padeda klientams spręsti įvairius teisinius ir organizacinius klausimus, kurie neišvengiamai kyla atliekant sandorius. Toks specialistas gali dirbti tiek su antrine rinka, tiek su naujais pastatais, gali spręsti tik nuomos sandorius, komercinio nekilnojamojo turto, privačių namų ar butų pirkimą ir pardavimą.

Kitaip tariant, šiai profesijai būdinga siaura specializacija. Ką konkrečiai daro nekilnojamojo turto brokeris:

  1. Nekilnojamojo turto brokeris nagrinėja duomenų bazes, ieško tinkamo būsto ir ieško reikalingų galimybių;
  2. Sudaro savo klientų ir gyvenamojo ploto duomenų bazes;
  3. Galvoja apie rinkodaros strategijas, skirtas reklamuoti privačius namus ir butus naujuose pastatuose;
  4. Stebi sandorių grynumą, prašo duomenų apie butų dokumentus vyriausybinėse agentūrose;
  5. Dirba su klientais, siūlo jiems būsto galimybes;
  6. Lydi sandorius, tvarko dokumentus.

Tiesą sakant, nekilnojamojo turto brokerio darbo specifika reiškia, kad jis turi atsižvelgti į visas sandorių aplinkybes ir spąstus, apgalvodamas apie kiekvieną iš jų iki mažiausios detalės. Pagrindinis uždavinys yra įsitikinti, kad klientas gauna norimą butą ar namą, nepatirdamas jokių problemų ir nešvaistydamas papildomų pastangų.

Nekilnojamojo turto brokerio pareigos:

  1. Kliento dokumentų saugojimas;
  2. Sandorių slaptumo (komercinių paslapčių) užtikrinimas;
  3. Visų kliento pavedimų dėl sandorio vykdymas;
  4. Paslaugų teikimo sutarčių sudarymas su iš anksto sutartomis sąlygomis (paslaugų kaina, mokėjimo terminai ir kt.).
Profesija Nekilnojamojo turto brokeris
Profesija Nekilnojamojo turto brokeris

Koks skirtumas tarp nekilnojamojo turto brokerio ir agento?

Atrodo, kad jau yra agentas profesija, turinti tas pačias užduotis ir pareigas. Ką su tuo turi nekilnojamojo turto brokeriai? Ir kur yra skirtumai tarp jų.

Rinkos dalyviai pažymi, kad vis dar yra skirtumų:

  • Brokeris turi siaurą specializaciją. Jis daugiausia dirba su naujais pastatais ar statomais namais. Paprastai jis tiesiogiai bendradarbiauja su kūrėjais, tam tikrais bankais ir draudimo bendrovėmis, gali padėti registruoti hipoteką ir net sutvarkyti gatavą būstą;
  • Nekilnojamojo turto agentas dirba su duomenų bazėmis antrinėje rinkoje ir naujuose pastatuose, nėra saistomas sutartinių santykių su kitomis struktūromis, o jo pajamos yra komisiniai – procentinė sandorio dalis. Nekilnojamojo turto brokeris dirba kitaip;
  • Nekilnojamojo turto brokeris gali būti juridinis asmuo, tuo tarpu jis gali atstovauti abiem sandorio šalims. Nekilnojamojo turto agentas atstovauja tik vienai šaliai (pirkėjui ar pardavėjui) ir paprastai atlieka vienkartinius sandorius;
  • Nekilnojamojo turto brokeris, be kita ko, atlieka analitinį darbą ir gali dirbti su privataus verslo atstovais, siūlydamas, į kurias komercines gyvenamąsias erdves geriau investuoti. Iš pradžių tarpininko profesija buvo susijusi tik su negyvenamuoju turtu, tačiau vėliau išsiplėtė į gyvenamąjį.

Tiesą sakant, tai, kaip nekilnojamojo turto brokeris skiriasi nuo agento, yra gana prieštaringas klausimas. Kadangi nėra teisiškai įtvirtinto apibrėžimo, nuolat kyla painiava.

Funkcinės pareigos yra tokios pačios: gyvenamojo ploto paieška, pirkėjų (pardavėjų) paieška, sandorio teisinė parama ir kt. Tik brokeris dažnai veikia siauroje nišoje ir yra labiau susijęs su tarpininkais (draudikais, bankais).

Kur gali dirbti nekilnojamojo turto brokeris?

Logiška, kad darbą pagal tokią specialybę galite rasti įmonėse, kurios užsiima nekilnojamojo turto sandoriais. Tai gali būti agentūros ar privačios firmos, maklerio įmonės. Dažnai brokeriai registruojami kaip individualūs verslininkai ir dirba sau.

Nekilnojamojo turto brokerio savybės

Norint dirbti šioje specialybėje, pirmiausia reikia teisinių žinių ir patirties remiant komercinius sandorius. Be to, nekilnojamojo turto brokeris turėtų turėti galimybę naudotis įvairiomis duomenų bazėmis, gerai išmanyti butų pardavimo skelbimus populiariose skelbimų svetainėse.

Tačiau NT brokeriui daug svarbesnės yra asmeninės savybės, nes darbas yra sunkus ir reikalaujantis visiško atsidavimo:

  1. Atsparumas stresui;
  2. Daugiafunkcinis darbas;
  3. Bendravimo įgūdžiai, gebėjimas rasti bendrą kalbą su klientais;
  4. Punktualumas;
  5. Greitai besimokantis;
  6. Kantrybė ir darbštumas.

Kaip tapti nekilnojamojo turto brokeriu

Kiekvienam, dirbančiam tarpininkavimo versle, pirmiausia svarbi patirtis, išsilavinimas – antraeilis. Kaip rodo praktika, nekilnojamojo turto srityje brokeriais sėkmingai dirba žmonės, turintys aukštąjį ir vidurinį specializuotą išsilavinimą. Kur kas daug geresne orientacija turi teisės absolventai, rinkodaros specialistai ar vadybininkai.

Tačiau norint pretenduoti į tokias pareigas, reikia baigti ir specialius kursus, mokymus ar seminarus nekilnojamojo turto brokeriams. Jas organizuoja, pavyzdžiui, didelės nekilnojamojo turto agentūros ar konsultacinės įmonės, dalyvaujančios sandoriuose šioje srityje.

Nekilnojamojo turto brokerio atlyginimas

Labai sunku įvertinti specialisto atlyginimo lygį, nes jį sudaro keli parametrai:

  1. Patirtis ir darbo stažas;
  2. Teikiamų paslaugų apimtis;
  3. Mokėjimo forma. Tai gali būti fiksuotas tarifas (nepriklauso nuo turto vertės) arba procentinė objekto vertės dalis;
  4. Klientų skaičius;
  5. Darbo sritis (prabangus būstas, komercinės patalpos, masinė plėtra ir kt.).

Kitaip tariant, dėl mokėjimo visada deramasi individualiai ir jis gali labai skirtis priklausomai nuo sezoniškumo, rinkos sąlygų ir pan.

Nekilnojamojo turto brokerio profesijos privalumai ir trūkumai

Privalumui:

  • Geros pajamos, jei turite patirties;
  • Lankstus darbo grafikas;
  • Specialaus išsilavinimo nereikia;
  • Galimybė dirbti sau.

Trūkumai:

  • Sunku įvaldyti;
  • Reikia gerų bendravimo įgūdžių;
  • Didelis streso lygis;
  • Pajamų nestabilumas;
  • Konfliktinės situacijos su klientais;
  • Reikalingas nuolatinis mokymas.

 

Ieskovasadmin

Registruotas narys nuo:  2022-08-09

Pasidalinkite savo nuomone.