1. «Paslaugos ieškovas»
  2. Sveikata, gydymas
  3. Kas yra Reiki ir iš kur ji atkeliavo?
Kas yra Reiki

Reiki yra alternatyviosios medicinos forma, kuriai naudojama technika, vadinama gydymu delnu. Profesionalai ją kartais priskiria „rytų medicinos“ rūšiai

Iš kur atkeliavo Reiki

Reiki yra dar viena alternatyvios terapijos forma. Tai savotiškas energingas gijimas. Ši alternatyvios medicinos rūšis pas mus atkeliavo iš Japonijos – ten ši praktika atsirado 1800-ųjų pabaigoje. Reiki esmė yra energijos perdavimas per delnus – nuo gydytojo iki paciento.

Energijos gijimas vienaip ar kitaip buvo praktikuojamas šimtmečius. Reiki adeptai teigia, kad praktikos metu gydytojas dirba su energijos kūnais aplink kūną.

Mokslo sluoksniuose požiūris į reiki yra labai dviprasmiškas, nes gana sunku patvirtinti praktikos efektyvumą moksliniais tyrimais. Tuo pačiu metu žmonės, baigę praktiką, apie tai kalba labai teigiamai. Panašu, kad reiki netgi tampa tendencija.

Dar 2007 m. atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei milijonas JAV suaugusiųjų bent kartą buvo išbandę reiki gydymą. Ši procedūra taip pat siūloma daugelyje JAV ir Europos klinikų.

Remiantis tyrimais, reiki gali padėti sumažinti pacientų skausmą, tačiau ši praktika negali kovoti su sunkiomis ligomis.

Energija delnuose

Pats žodis „reiki” reiškia „paslaptingą atmosferą”. Jis kilęs iš japonų kalbos žodžių „rei” (universalus) ir „ki” (gyvybinė energija). Štai kodėl reiki nurodo energijos gijimo praktiką.

Kas yra Reiki ir iš kur ji atkeliavoEnergijos gijimas nukreiptas į energetinius laukus aplink kūną. Pasak žmonių, kurie praktikuoja reiki, energija gali sustingti kūne, kuriame buvo fizinė trauma ar galbūt emocinis skausmas.

Laikui bėgant šie energijos blokai gali sukelti ligą. Energetinė medicina siekia pašalinti blokus per energijos srautą. Ekspertai lygina tokias praktikas su akupunktūra. Reiki gerbėjai teigia, kad tinkamai nukreiptas energijos srautas gali padėti atsipalaiduoti, sumažinti skausmą, pagreitinti gijimą ir sumažinti kitus ligos simptomus.

Reiki gyvuoja tūkstančius metų. Dabartinę praktikos formą pirmą kartą sukūrė 1922 m. Japonų budistas, vardu Mikao Usui, kuris, kaip pranešama, per savo gyvenimą išmokė 2000 1940 žmonių reiki technikos. 1980-aisiais ši praktika išplito į JAV per Havajus, o vėliau ir į Europą.

Reiki praktika

Praktika gali būti vykdoma bet kur, tačiau pageidautina, kad situacija būtų rami. Pacientas gali sėdėti ar atsigulti, nebūtina pašalinti drabužių. Muzika taip pat gali groti fone, jei pacientui taip patogu.

Gydytojas deda rankas tiesiai ant specialių sričių ant gydomo asmens galvos, kūno ir galūnių arba laiko jas virš jų. Yra apie dvidešimt tokių zonų, o gydytojas 2-5 minutes laiko rankas ant jų (virš jų).

Šiuo metu energija perduodama. Gydytojo rankos gali būti šiltos ir jose gali būti jaučiamas dilgčiojimas. Fiksuota rankų padėtis laikoma tol, kol gydytojas pajus, kad energija nustojo tekėti. Tada jis gali jas perkelti į kitas kūno vietas.

Reiki metodai netgi turi savo vardus:

  • Centravimas;
  • Valymo;
  • Spinduliuotės;
  • Kenksmingos energijos gavyba;
  • Infuzijos;
  • Išlygina aurą.

Kai kurie gydytojai praktikoje taip pat naudoja kristalus. Tačiau pagrindinį vaidmenį, žinoma, atlieka pats gydytojas. Annie Harington yra Jungtinės Karalystės Reiki federacijos prezidentė. Ji sako: „Reiki nepasikliauja jokiais kitais įrankiais, išskyrus patį specialistą. Paprastai mes nenaudojame kristalų, miltelių ir stebuklingų lazdelių. Bet jei mes kalbame apie nuotolinį gijimą, kai energija siunčiama kelių mylių atstumu, tada kristalai gali pradėti veikti, nes jie padeda nukreipti energijos virpesius.

Visa sesija gali trukti nuo 15 iki 90 minučių, o jų skaičius priklauso nuo kliento pageidavimų. Kai kuriems pakanka vienos sesijos, o kiti nori atlikti visą kursą, kad išspręstų tam tikrą problemą.

Reiki poveikis sveikatai

Reiki gerbėjai teigia, kad praktika turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui dėl nukreipto qi energijos srauto. Sakoma, kad ši energija supa kiekvieną iš mūsų.

Ji įsiskverbia į visą kūną. Reiki ekspertai teigia, kad nors ši energija jokiu būdu negali būti matuojama moksliniais metodais, ji gali būti jaučiama. Bet norint tai padaryti, reikia sureguliuoti.

Manoma, kad Reiki padeda atsipalaiduoti, suaktyvinti natūralius organizmo gijimo procesus ir įgyti emocinę, psichinę ir dvasinę gerovę. Be to, praktika padeda žmonėms susidoroti su sunkumais, atsikratyti streso ir pagerinti gerovę.

„Intensyvus atsipalaidavimas” – taip sako tie, kurie tai išbandė.

Problemos, su kuriomis reiki padeda susidoroti, sąrašas apima:

  • Vėžio;
  • Širdies liga;
  • Nerimas;
  • Depresija;
  • Lėtinis skausmas;
  • Problemos, susijusios su koncepcija;
  • Neurodegeneracinės ligos;
  • Autizmas;
  • Krono liga;
  • Lėtinio nuovargio sindromas.

Minesotos universitetas atliko tyrimą ir apklausė žmones, kurie praktikuoja Reiki. Jie sakė, kad po praktikos jie jautėsi žvalūs, jų protas išsivalė, o galvos skausmai išnyko. Kai kurie taip pat pranešė apie precedento neturintį atsipalaidavimą, kuris nebuvo jaučiamas net po masažo sesijų, ir apie neįtikėtinai karštas gydytojo rankas.

Reiki praktikuojantys vėžiu sergantys pacientai sako, kad po praktikos pagerėja jų savijauta, jie jaučiasi labiau atsipalaidavę. Britų mokslininkai mano, kad dalykas yra tas, kad praktikos metu gydytojas skiria laiko pacientui ir paliečia jį. Tai ramina vėžiu sergantį žmogų, nuolat bijantį ir pavargusį nuo daugybės medicininių procedūrų.

Tačiau vis dėlto reiki praktikų apžvalgos skiriasi viena nuo kitos. Nors kai kurie sako, kad gydytojo rankos praktikos metu tampa karštos (kaip minėta pirmiau), kiti prieštarauja ir praneša, kad procedūrų metu gydytojo rankos tapo šaltesnės. Ir dar kiti netgi kalba apie neįprastas pulsuojančias energijos bangas, kurias jie jautė. Tačiau apskritai visi sutinka, kad praktika leidžia atsipalaiduoti ir sumažinti stresą.

Moksliniai įrodymai

Reiki tampa vis populiaresnis, yra vis daugiau atsiliepimų apie praktiką, o klausimai vis dar išlieka. Mokslas niekaip negali patvirtinti tikrojo reiki veiksmingumo gerinant sveikatą. Daugelis kritikuoja praktiką ir jos šalininkus, prilygindami tai, kas vyksta, su sukčiavimu.

Kritikai sako, kad Reiki prieštarauja mūsų dabartiniam gamtos įstatymų supratimui. Advokatai atsako, kad reiki veikia, tačiau praktikos poveikį sunku išmatuoti moksliniais tyrimais.

Ieskovasadmin

Registruotas narys nuo:  2022-08-09

Pasidalinkite savo nuomone.